Przełamanie IVY w meczu ze Startem.

W dzisiejszym meczu Iwkowianie pokonali Start Biadoliny Szlacheckie 2:0 i tym samy przełamali serię spotkań bez wygranej.

W meczu trener Bogdan Bogus nie mógł skorzystać z pauzującego za czerwoną kartkę J. Motaka, jego miejsce w środku obrony zajał P. Zapiór.
Już w pierwszych minutach obie ekipy stworzyły sobie dogodne sytuacje do strzelenia pierwszej bramki. W 7 minucie zawodnik gości z lewej strony boiska dośrodkował piłkę w pole karne prosto na głowę swojego kolegi z zespołu, który głową probował pokonać K. Zięcia. Minutę później w bliźniaczej akcji „żółto-niebiescy” obejmują prowadzenie w meczu. Z prawej storny boiska D. Ruszaj posyła piłkę w pole karne prosto pod nogi niepilnowanego D. Urbańczyka, który przełamuje strzelecką niemoc i otwiera wynik spotkania. Po straconej bramce goście szukali swoich szans przeprowadzająć kontrataki. Jednak groźne strzały piłkarz Startu mijały światło iwkowskiej bramki. W 45 minucie IVA za sprawą D. Urbańczyka podwyższa wynik. Nasz napastnik dostaje podanie od R. Repetowskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia poraz drugi do siatki gości.
W drugiej połowie obie drużny stworzyły sobie kilka okazji do strzelenia bramki. Jednak żadna z ekip nie potrafiła w stu procentach wykorzystać sytuacji, które sobie stwarzali. Mecz zakończył się zwycięstwem IVY 2:0. Pokonanie drużyny z Biadolin Szlacheckich pozwoliło IVE awansować na 7. pozycję w tabeli.