Będą dwie okręgówki?

Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2014/2015 będą dwie tarnowskie klasy okręgowe.Wszystko wskazuje na to, że od sezonu 2014/2015 będą dwie tarnowskie klasy okręgowe.​

Taka propozycja ze strony Tarnowskiego OZPN pojawiła się w tamtym roku, ale - decyzją zarządu MZPN - została odrzucona. Teraz sprawa powraca, a to ze względu na konieczność dokooptowania do rozgrywek w okręgówce dwóch rezerw zespołów występujących w I lidze - Termaliki Bruk-Betu Nieciecza i Okocimskiego Brzesko (zwróciły się już z odpowiednimi pismami).
Wraz z rezerwami I-ligowców tarnowska klasa okręgowa musiałaby liczyć 18 drużyn, co w amatorskim futbolu nie jest sensownym rozwiązaniem. Małopolski Związek Piłki Nożnej postanowił zatem dać przyzwolenie na dwie tarnowskie okręgówki już w sezonie 2014/2015. Prezydium zarządu MZPN poleciło Tarnowskiemu OZPN opracować w trybie pilnym regulamin dotyczący sposobu utworzenia dwóch grup V ligi od najbliższego sezonu (maksymalnie po 14 drużyn w grupie).

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta przez zarząd MZPN pod koniec marca.

źródło: SPORTOWETEMPO.PL