Zapinamy pasy i startujemy!

Już tylko dwa dni dzielą nas od rozpoczęcia sezonu 2014/2015. Nowa kampania jak zwykle wiąże się nadziejami na walkę o najwyższe cele przez naszą drużynę. Gorąco wierzymy w to że, IVA po średnio udanych poprzednich rozgrywkach tym razem znajdzie się w czołówce tabeli na koniec sezonu.

Okres przygotowawczy

W odróżnieniu od przedsezonowych przygotowań w poprzednich latach, IVA tym razem dosyć późno rozpoczęła przygotowania (na początku sierpnia) co spowodowało że udało się rozegrać tylko jedno towarzyskie spotkanie. W ubiegłą niedzielę podopieczni Bogdana Bogusa pokonali po całkiem niezłej grze Tabaszovię Tabaszowa 6:2.

Zmiany w kadrze

Żaden z zawodników nie opuścił szeregów naszego zespołu( choć koniec kariery deklaruje Andrzej Dziedzic jednak nie jest to jego ostateczna decyzja), ale też nikt nowy nie pojawił się w kadrze. Przez jakiś czas nie obędzie się jednak bez poważnych absencji. Blisko połowę rundy jesiennej przegapi Tomasz Kostrzewa, który przebywa obecnie za granicą. Pan Trener przez pierwsze kilka spotkań nie będzie mógł skorzystać również z Tomasza Strzelca który kontynuuje rehabilitację po kontuzji której doznał jeszcze w poprzednich rozgrywkach. W ostatnim sparingowym meczu urazu nabawił się Michał Szot i na pewno nie będzie gotowy na inauguracyjne spotkanie a pod znakiem zapytania stoi jego uczestnictwo w kolejnych meczach.

Victoria Porąbka Uszewska pierwszym rywalem

Rozgrywki 2014/2015 rozpoczniemy wyjazdowym pojedynkiem z Victorią Porąbka Uszewska. W końcowej klasyfikacji ubiegłego sezonu nasi najbliżsi rywale uplasowali się tuż przed nami na ósmej pozycji. Victoria nie rozgrywała w okresie przygotowawczym meczów towarzyskicj, jednak uczestniczyła w rozgrywkach o Puchar Polski. W pierwszej rundzie zwyciężyli na wyjeździe Stat 77 Biadoliny Szlacheckie, jednak w kolejnej fazie wysoko bo aż 6:0, ulegli drugiej drużynie Okocimskiego Brzesko.

W sobotę oprócz wymienionych wcześniej Tomasz Strzelca, Tomasz Kostrzewy i Michała Szota, zabraknie również Wojciecha Gnyli, Łukasza Zapióra i Marka Kowalskiego.

W sezonie 2013/2014 IVA w rundzie jesiennej na boisku w Porąbce Uszewskiej zremisowała 1:1 a na wiosnę zwyciężyła Victorię 4:3.

Pierwsze spotkanie w tym sezonie zaplanowano na sobotę na godzinę 18.00 na stadionie w Porąbce Uszewskiej. Liczymy na udaną inaugurację naszego zespołu!